Światowy Dzień Wody

„Wszystkie istoty ciągną do wody i wokół niej organizują swoje życie. Podobnie ludzkość. Sercem każdej społeczności jest woda: wielka jak morze albo mała jak źródełko.”

Stephenie Meyer

Niemal co druga osoba na świecie nie ma dostępu do czystej wody!

22 marca przypada Światowy Dzień Wody. Jest to święto ustanowione niemal 30 lat temu przez ONZ, która chce w ten sposób zwrócić uwagę na rosnący brak dostępu do jednego z najważniejszych zasobów na Ziemi.

W tym dniu ma także swoje święto Morze Bałtyckie i przesympatyczne ssaki tego akwenu – foki.

Podziw, mnóstwo pozytywnych emocji i uśmiech na twarzy wzbudziły prace konkursowe najmłodszych uczniów naszej szkoły.

Laureatami konkursu „Foka – sympatyczny mieszkaniec Bałtyku” w kategorii klas 1 -3 zostali:

Laura Ilmak z klasy 1b

Julia Janicka z klasy 2a

Dawid Bugała z klasy 3a

Michał Kodzis z klasy 3c

Maja Jaśkowiec z klasy 2a

Magdalena Fiałkowska z klasy 1b

Hanna Wardecka z klasy 2b

Marcel Tylka z klasy 2c

Tymoteusz Wolak z klasy 3a

Wyróżniono także prace:

Zuzanny Giertugi z klasy Ia

Oli Koszal, Magdy Polnej z klasy Ib

Aleksandra Szpaka z klasy 2b

Hanny Karcz, Mai Tobiasz, Amelii Wolskiej z klasy 3a

Filipa Popka z klasy 3c

Cieszy nas także zaangażowanie i aktywność najmłodszych,  którzy swoimi strojami i ozdobami zwrócili uwagę na problem wody i jej zmniejszających się zasobów…

Morze Bałtyckie kojarzy nam się z letnim wypoczynkiem, a jest to  przede wszystkim akwen, który dzieli się z nami swoimi zasobami, który nas karmi, pomaga nam radzić sobie ze zmianą klimatu – pochłania CO2 z atmosfery i daje w zamian tlen – i jest domem dla wielu organizmów morskich. Uczniowie klas  4 – 5  poznawali zwierzęta żyjące w  wodach Bałtyku. Powstały piękne prace konkursowe.

Laureatami zostali:

Miłosz Fałek z klasy 4b

Nikola Mruk z klasy 4b

Iga Pruska z klasy 5b

Alicja Pryszczewska z klasy 5a

Daniela Jopp z klasy 5b

Najstarsi, uczniowie klas 6 – 7 w konkursie pod hasłem „Szczególne miejsce wody w naszym życiu” zaprezentowali nie tylko oryginalne spojrzenie na temat, ale także

swój talent.

Laureatami w tej kategorii zostali:

Hanna Ignaczak z klas 6f

Nadia Sobala z klasy 6h

Amelia Wolak z klasy 7c

Julia Marek z klasy 6b

Gracjan Jankowski z klasy 6c

Joanna Buksa z klasy 6g

Hubert Godlewski z klasy 7e

Wyróżniono także pracę

Michała Knurowskiego z klasy7a

Nagrodzonym uczniom gratulujemy. Wszystkim uczniom serdecznie dziękujemy za zaangażowanie, liczny udział

w konkursach i poświęcenie symbolicznej godziny dla Wody.

Zapraszamy do galerii.