Solidarni z Ukrainą: „Dzieci Dzieciom – Chcemy żyć i być szczęśliwi!”

 

Dzień 9 czerwca 2022r. był w naszej szkole dniem nietypowym. Przybliżyliśmy sobie kraj naszych sąsiadów, Ukrainę, dowiadując się więcej o kulturze jej mieszkańców, zwyczajach i tradycjach. Prezentacja, filmy, wystawa, plakaty i program artystyczny
z udziałem naszych ukraińskich  koleżanek i zaproszonych gości (przedszkolaków
z przedszkola „ Niezapominajka”) złożyły się na wydarzenie, dzięki któremu: wzmocniliśmy postawy tolerancji i otwartości na inne kultury, zwiększyliśmy świadomość na temat sytuacji naszych rówieśników z Ukrainy, zintegrowaliśmy społeczność szkolną, a przede wszystkim pod hasłem „Solidarni z Ukrainą – Chcemy żyć i być szczęśliwi!” zaprezentowaliśmy nasze jednoznaczne stanowisko pochwały życia w pokoju.

Utwór, polsko – ukraińskiego zespołu Enej Tak smakuje życie” wykonany przez zespół wokalny naszej szkoły, jeszcze bardziej je podkreśla. Ostatnie wersy utworu są zaśpiewane
w języku ukraińskim. Oznaczają śpiew słowika, który pięknie głosi pochwałę świata.

Zapraszamy do obejrzenia naszej fotorelacji w GALERII