Powiatowy Konkurs Polonistyczno – Historyczny rozstrzygnięty!

Z początkiem października zaprosiliśmy Was do wzięcia udziału w Powiatowym Konkursie Polonistyczno – Historycznym w formie lapbooka „100. rocznica Bitwy Warszawskiej 1920 roku w oczach potomnych. Człowiek, zdarzenie, miejsce”. Jak co roku w naszej szkole odbywała się uroczysta gala rozdania nagród, niestety w tym roku się nie odbyła z powodu pandemii. Nadrzędnym celem Konkursu było rozwijanie samodzielności, kreatywności i innowacyjności uczniów oraz kształtowania postaw patriotycznych, a także szacunku dla polskiego dziedzictwa narodowego, z którymi poradziliście sobie znakomicie, a dowodem tego są wasze przepiękne lapbooki. Bitwa Warszawska nazywana Cudem nad Wisłą – to decydująca bitwa wojny polsko-bolszewickiej, rozegranej w dniach 13-15 sierpnia 1920 roku na przedpolach Warszawy. Polska pokonała Armię Czerwoną, co zapewniło nam niepodległość i uratowało Europę przed bolszewizmem.

Konkurs składał się z dwóch etapów;

eliminacje szkolne – I miejsce ex aequo zajęły Julia Kopacka i Hanna Ignaczak z klasy VI f, które zakwalifikowały się do etapu finałowego.

Jury jednogłośnie przyznało następujące miejsca i wyróżnienia:

I miejsce – Igor Galusz ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Głogowie

II miejsce – Julia Kopacka ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Głogowie

III miejsce Hanna Ignaczak ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Głogowie

Wyróżnienia otrzymały – Monika Horoszko ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Głogowie;

Martyma Juźwiak ze Szkoły Podstawowej nr 11 w Głogowie.

Dziękujemy Radzie Rodziców za ufundowanie nagród, a zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów na niwie historycznej.