Konkurs z okazji 100.lecia urodzin Świętego Jana Pawła II

W dniach od 15 do 25 maja zespół katechetów ze Szkoły Podstawowej nr 7 zorganizował i przeprowadził konkurs muzyczno-plastyczny dla uczczenia 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II. Z uwagi na wyjątkowe okoliczności i panującą sytuację epidemiologiczną konkurs odbył się drogą elektroniczną.

Pierwszym zadaniem konkursowym było wykonanie jednej z ulubionych pieśni religijnej Papieża Jana Pawła II pt. „Barka” (przynajmniej 2 zwrotki). „Barka” była ulubioną pieśnią polskiego papieża św. Jana Pawła II. On sam śpiewał ją w Gnieźnie podczas swojej pierwszej pielgrzymki do Polski w 1979 roku. Ocenie konkursowej podlegały: wykonanie pieśni, strój i choreografia oraz zaangażowanie w przygotowanie występu.

Do zadań uczniów, którzy wybrali udział w konkursie plastycznym należało wykonanie pracy plastycznej (w formacie A4 lub A3 dowolną techniką) przedstawiającej osobę Świętego Jana Pawła II – miłośnika gór i przyrody. Wśród wspomnień o papieżu, wiele dotyczy jego miłości do gór i przyrody. Jako młody ksiądz często wraz ze studentami udawał się na górskie wędrówki i spływy kajakowe. Jeździł na nartach także kiedy był już w Watykanie.

Najlepsze prace i nagrania zostały nagrodzone albumami o Świętym Janie Pawle II i sprzętem sportowo-turystycznym. Gratulujemy wszystkim zwycięzcom i dziękujemy wszystkim uczestnikom. Podziękowania także dla sponsorów nagród: firmom Atletic i Miraż z Głogowa oraz Studio Filmowe Marcin Siwek za przygotowanie teledysku z nadesłanych nagrań muzycznych, który już wkrótce pojawi się na naszej szkolnej stronie internetowej.

 

Poniżej zamieszamy wyniki konkursu:

                Konkurs muzyczny:

  1. Oliwia Miszkinis 6a
  2. Sebastian Płóciennik 1a
  3. Kalina Bajer 4a; Kacper Cieślak 5a

 

Wyróżnienia: Inga Grzelczak 1c, Oliwia Łozińska 3c, Nina Halota 4a, Alicja Pryszczewska 4a, Alicja Grabowska 6d, Weronika Rudkowska 6f

 

Konkurs plastyczny:

Klasy 1-3

  1. Michał Najduk 1b
  2. Miłosz Fałek 3b
  3. Zuzanna Łakomska 2b

 

Wyróżnienia: Julia M. 1b, Kalina Witt 2b, Lilianna Sternik 3c, Maciej Zawadzki 3c, Oliwia Łozińska 3c

Klasy 4-6

  1. Alicja Grabowska 6d
  2. Klaudia Wielgosińska 4b
  3. Ewa Wójtowicz 6f

 

Wyróżnienia: Alicja Pryszczewska 4a, Kalina Bajer 4a, Maria Łakomska 4b, Wiktoria Woszczyńska 5d, Dylan Staniszewski 6a, Kacper Antosz 6a