Konkurs ortograficzny – Tydzień Języka Polskiego

Dnia 8 maja w bibliotece szkolnej podsumowano i wręczono dyplomy Konkursu ortograficznego „Mistrz ortografii”. W szranki stanęło 38 uczniów z klas IV – VI. Uczestnicy zmierzyli się z tekstem literackim popularnej serii powieści o Harrym Potterze.

Kategoria kl. IV

I miejsce – E. Frątczak (kl. IVd) i N. Kopeć (kl. IVg)

II miejsce – N. Adamczak (kl. IVf)

III miejsce – L. Hubisz (kl. IVe)

Kategoria kl. VI -VI

I miejsce – W. Niedźwiedzińska (kl. VIb)

II miejsce – M. Bernat(kl. Vb), A Kłak (kl. Va) i R. Madera (kl. Va)

III miejsce – A. Wolańska (VIb)

Zwyciężczyniom gratulujemy dobrej znajomości zasad ortograficznych. Konkurs ortograficzny był jednym z zaplanowanych przedsięwzięć zorganizowanych w murach naszej szkoły, w ramach Tygodnia Języka Polskiego. I tak na lekcjach języka polskiego w klasach IV -VI uczniowie głośno czytali wybrany tekst literacki.

Jednego dnia wcielili się w ulubioną postać inspirowaną cyklem powieści J.K. Rowling o Harrym Potterze lub inną wybraną postać z książki. Było bardzo zabawnie, kiedy na przerwach można było spotkać i porozmawiać z Anią z Zielonego Wzgórza lub Kotem w butach. Ostatnim naszym działaniem była wizualizacja zasad ortograficznych. Prace można obejrzeć w holu szkolnym. Poniżej fotoreportaż – szukaj na pewno siebie znajdziesz!

FOTOREPORTAŻ