Kampania społeczna „Mała książka – wielki człowiek”

Kampania społeczna „Mała książka – wielki człowiek” przygotowana

przez Instytut Książki, w tym roku szkolnym została zadedykowana dzieciom rozpoczynającym edukację w szkole podstawowej i stawiających swoje pierwsze kroki w nauce czytania.

Na spotkaniach w dniach 8-9.02.2021 r. w bibliotece szkolnej nasze Pierwszaki otrzymały materiały przygotowane przez autorów kampanii (książeczka „Pierwsze abecadło”, oraz kreatywny alfabet). Podczas prezentacji wierszy i zagadek dzieci utrwalały sobie poznane litery alfabetu, poznały ich moc w tworzeniu wyrazów i zdań. Mamy nadzieję, że nasze wspólne zabawy będą zaproszeniem do odbycia niezwykłej przygody jaką jest umiejętność rozpoznawania liter, składania ich w wyrazy i zdania, a w końcu przyjemność czerpana z lektury – tej czytanej przy wsparciu najbliższych, jak i tej odkrywanej samodzielnie.

 

Życzymy dzieciom miłych chwil w świecie literatury i wyobraźni.