Ogólnopolski Konkurs Programowania PixBlocks Programming Challenge

Miło nam poinformować, że trzech uczniów naszej szkoły dostało się do finału Ogólnopolskiego Konkursu programowania PixBlocks Programming Challenge. Konkurs podzielony był na dwa etapy kwalifikacje i finał oraz na  grupy wiekowe klasy 4 – 6 oraz klasy 7 – 8. Klasy 4 – 6 programowały w wizualnym języku PixBlocks, a klasy 7 – 8 w języku Python.

Z naszej szkoły do finału, który odbył się 11 czerwca przeszli Paweł Czerniawski z klasy 5b, Miłosz Fałek z kl. 5b oraz Jakub Semik z klasy 8a. Zadania finałowe były trudne i wymagały od uczniów dużej wiedzy, a liczył się również czas wykonania zadań. W rezultacie w młodszej grupie wiekowej na 834 finalistów Paweł Czerniawski zdobył 139 miejsce , a Miłosz Fałek zdobył 140 miejsce. Natomiast w grupie starszej na 165 finalistów Jakub Semik zdobył 93 miejsce.

Wyniki świetne 🙂 Serdecznie gratulujemy !!!